ליטוש אבן

ליטוש אבן או הברקת שיש הם שם מקביל לפעולה של חידוש המשטח של פני השטח של מרצפות וקירות שיש.
שיש- אבן טבעית לבנייה בכל זמן

השיש הוא אחד מחומרי הגלם הוותיקים ביותר בעולם, שיש כאבן טבעית, שימשה לריצוף מבנים בעולם העתיק במשך שנים רבות, וגם היום ממשיך השיש להוות חיפוי למקומות יוקרתיים, ולאנשים שאוהבים אבנים טבעיות. ליטוש אבן היא פעולה שנעשית על אבני שיש טבעיות, או אבני שיש חצי טבעיות, כדי להחליק את פני השטח, ליישר גבהים, או להחליק שריטות באבן.
פילינג עמוק לאבן טבעית

שיש הוא אבן טבעית, וככזה פגעי מזג האוויר, יכולים להיות בעלי השפעה על השיש. כך יכולים להיווצר סדקים באבן, חריצים עמקים שהם חלק מהמבנה של השיש. בנוסף ללא תחזוקה השומרת על הברק הטבעי של האבן, עם השנים האבן מאבדת מהברק הטבעי שלה, ויש צורך לחדש אותו על ידי ליטוש כדי להחזיר את הברק. במידה ויש חריצים עמוקים, או הפרשי גבהים בין מרצפות השיש, נרצה ללטש ליטוש עמוק יותר, כדי להחליק את פני השטח ולייצר מראה אחיד, ללא הפרשים או סדקים. את פעולת הליטוש אפשר להשוות לפילינג שעושים לעור, על ידי שימוש בחומרים ובמכשור מסירים את השכבה העליונה של האבן, ובכך מסירים לכלוך ויוצרים מראה חדש ומבריק לאבן. מכשירי הליטוש מסירים שכבה דקיקה של כמה מיקרונים מתוך האבן הטבעית. על ידי ליטוש באבני ליטוש, או ביהלומי ליטוש. התהליך עצמו מלכלך למדי, אבל בסיומו נחשפת האבן הטבעית במלוא יופייה.
ליטוש מט או מבריק

ניתן לבחור באחד משני סוגי הליטוש- ליטוש מט, או ליטוש מבריק. הליטוש המבריק מעצים את הברק הטבעי של האבן, אבל גם עלול לגרום להחלקה בנוסף הוא קל יותר לתחזוקה וניקוי. בעוד הליטוש המט מתאים למי שרוצה למנוע החלקה, בבתים עם ילדים, למשל.
ליטוש אבן- אצל צוות מקצועי

לא כל חברת ניקיון או פוליש יודעת לבצע ליטוש אבן, זוהי מיומנות וטכניקה עדינה שכן יש צורך לשמור על איכות האבן, ולא לפגוע בה במהלך העבודה, חייגו עכשיו לקבלת הצעת מחיר.