ליטוש שיש

אבן השיש הטבעית היא אחת האבנים שבשימוש נפוץ לבניה כבר מאות רבות של שנים. אבן השיש מעניקה לבית ולמבנה מראה מיוחד, עשיר ומתוחכם, ולכן נחשבת עד היום לריצוף יוקרתי במיוחד.

כדי לשמור על הברק הטבעי של האבן, ועל המראה הייחודי שלה, יש לבצע ליטוש שיש אחת לתקופה. ליטוש שיש הוא פעולה שנעשית על ידי אנשי מקצוע בעזרת כלים מיוחדים, ומלטשות אבנים ושיש.
סוגים שונים של ברק

השימוש השכיח ביותר עבור ליטוש שיש הוא החזרת הברק והמראה העשיר אל האבן, ישנם כמה רמות של ברק שניתן להגיע אליהן, בהתאם לרצון הלקוח. ליטוש שיש מבריק, ליטוש מט-חצי מבריק או משי, וליטוש מט. הליטוש המבריק, קל לתחזוקה וניקיון, סופח פחות לכלוך, אך עלול לגורם להחלקה, בגלל פני השטח החלקים מאוד של האבן. הליטוש המט, מונע החלקה, אך מצריך יותר תחזוקת ניקיון. את הליטוש עושים כאשר רוצים לחדש את פני האבן או כאשר רוצים לתקן פגמים בתוך האבן, כמו סדקים, שעלולים להיווצר באבן טבעית, הפרשים בין גבהים של מרצפות, או לכלוך שנספג בתוך האבן. הפעולה עצמה יוצרת לכלוך ואבק, שכן משייפים את פני האבן. עבור ניקוי והברקה השיוף הוא של כמה מיקרונים בלבד- על מנת להגיע לתוצאה מרהיבה.
מכשור וידע מקצוע

לא כל חברת פוליש ידעו כיצד לבצע ליטוש שיש. ליטוש שיש הוא פעולה עדינה, ובעלת יידע רב, שכן צריך להכיר את סוגי השיש השונים, כיצד להכין את האבן לפעולה, וכיצד לטפל בה אחרי הפעולה עצמה להכיר את סוגי השיש השונים והמאפיינים שלהם ועוד. גם מכשירי הליטוש עצמם יקרים, ומצריכים ידע כיצד לעבוד בהם. לכן, אם אתם צריכים לבצע ליטוש שיש, אל תתפשרו חייגו אלינו.
לא רק למרצפות

ליטוש שיש וחידוש השיש ניתן לעשות לכל המשטחים שעשויים משיש, כמו מרצפות, פנלים, וגם קירות שיש. במידה ויש לכם שולחן שיש או משטחים אחרים, גם להם ניתן לבצע פעולת ליטוש. כל משטח שיש מטופל בהתאם לסוג האבן ממנו הוא בנוי, ובהתאם לפני השטח שלו, על מנת לקבל תוצאה מרהיבה.